PROJE HAKKINDA

HALKA Projesi, Avrupa Birliği’nin finansal desteği ve Dünya Bankası’nın idaresinde, Impact Hub İstanbul’ un uygulayıcılığında, kadınların iş hayatına katılımının teşvik edildiği program kapsamında İzmir’de yürütülmektedir.

​Projenin temel amacı, profesyonel temizlik hizmeti sunan kadınların ortak olduğu sosyal bir kooperatif aracılığıyla sürdürülebilir çalışma yaşamı içerisinde yer almasını sağlamaktır. ​Proje, bir dizi mesleki ve kadın güçlenmesine yönelik eğitimler ile çıktıkları bu yolculukta kadınların ihtiyaçları çerçevesinde, onları birbirinden farklı eğitim ve faaliyetler ile desteklemektedir.

MİSYON

HALKA, İzmir’de temizlik hizmeti veren, kadın liderliğindeki bir sosyal kooperatif projesidir. Proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte, Dünya Bankası tarafından yönetilmekte ve Impact Hub İstanbul tarafından uygulanmaktadır.

Misyonumuz, kadınların kapasitelerini ve liderlik becerilerini geliştirerek ekonomik güçlenmelerini teşvik etmektir. Kadınların işgücüne katılmalarına destek sağlayarak; kadın hakları savunuculuğuna yönelik çabaları artırarak, kadınlara karşı ayrımcılığı ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Değerlerimiz; ş​effaflık, profesyonellik ve farklılıklara saygı.

PROJENİN VİZYONU

Bizler kadınların gücüne inanıyor ve toplumda güçlü bir şekilde yer almalarının desteklendiği bir dünya hayal ediyoruz. Odak noktamız, projeye katılan kadınların sosyal kooperatife ortak olmaları ve düzenli gelir sağlamalarını desteklemektir. Gelirleriyle kadınlar birbirlerini de destekleyerek, sosyal çevreleri üzerinde bir etki yaratabilir ve yaşadıkları toplumu da güçlendirebilirler. Kadınların birlikte güçlenmesi kuşaklar boyunca sağlanarak, fark yaratılmasını da sağlayacaktır.

Bu proje, Dünya Bankası yönetiminde ve Avrupa Birligi finansmanıyla, uygulanmaktadır.

BİZ KİMİZ

Etki Odaklı Küresel Hareket.

Impact Hub İstanbul, sürdürülebilir bir dünya için; toplumdaki farklı sosyal ve çevresel sorunların, farklı paydaşların işbirliğine dayalı ortak çalışmayla çözülebileceğine inanan dünyanın en büyük girişimcilik ağlarından biridir.

hubist-in-content-logo-01-01

PROJE EKİBİ

ozge-sever

Özge Sever

Impact Hub İstanbul
Proje Koordinatörü

pervin-aydar

Pervin Aydar

Impact Hub İstanbul
Proje Asistanı

nurdan-ozarslan

Nurdan Özarslan

Genç İşi Kooperatif
Eğitim ve Kooperatif
Koordinatörü

berkin-sener

Berkin Şafak Şener

Genç İşi Kooperatif
İzleme ve
Değerlendirme Uzmanı

semih-aykac

Semih Boyacı

Impact Hub İstanbul Kurucu Ortağı
İş Geliştirme Danışmanı

cetin-ece

Çetin Cahit Ece

Temizlik Sektörü
Danışmanı

aslihan-aykac

Prof. Dr. Aslıhan Aykaç

Akademik Danışman

aylin-kone

Prof. Dr. Aylin Ç. Köne

Akademik Danışman

SERVİS SAĞLAYICILAR

Genç İşi Kooperatif, Türkiye’nin gençler tarafından kurulmuş ilk bilimsel kooperatifi olarak Şubat 2015’ten bu yana geçim kaynakları olmayan kesimlerin insana yaraşır iş olanaklarına ve temel sosyal haklarına erişmeleri için çalışmaktadır. Genç İşi Kooperatif, genel kurul kararı gereğince ortaklarına kâr payı dağıtmayan bir sosyal kooperatiftir ve Uluslararası Kooperatifler Birliği Gençlik Ağı’nda Türkiye’nin ilk ve tek temsilcisidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası profesyonel temizlik sektörüne yönelik mesleki eğitimler sunarak proje süresince önemli destek sağlayacak.