Hakkımızda

HALKA, kadınların liderliğinde İzmir’de profesyonel temizlik hizmeti sunan sosyal bir kooperatiftir. İş anlayışımız müşterilerimize kaliteli bir hizmet deneyimi sunmaktır. Sektöre özgü deneyime sahip kalifiye, yetenekli ekibimiz ile kurumunuz için özel olarak tasarlanmış, sınıfının en iyisi hijyenik çözümler sunuyoruz.

HALKA’yı seçerek sadece profesyonel temizlik hizmeti almıyorsunuz. Kooperatifimizden hizmet alarak kadın hakları savunuculuğu, kadınlara karşı ayrımcılığı ortadan kaldıran ve kadınların ekonomik güçlenmesine odaklanan çalışmaları da destekliyorsunuz.

Misyon

HALKA, toplumsal faydayı önceliklendirerek temizlik sektöründe sağlıklı ve temiz alanlar yaratan bir sosyal kooperatiftir. Farklı hikayelere sahip olan biz kadınlar sosyal kooperatifçilik ilkeleri ile bir aradayız ve temizlik sektörünün hızlı değişen yüzünde sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

Sınırlı Sorumlu HALKA Temizlik İşleri Hizmet Kooperatifi Avrupa Birliği’nin finansal desteği ve Dünya Bankası’nın uygulama desteği ile Impact Hub İstanbul’un uygulayıcı ortaklığında kurulmuştur.

Kurucu Ortaklar

Özge Sever

Pervin Aydar

Semih Yaşar Boyacı

Ayşe Sabuncu

Doğan Çelik

Melih Boyacı

Yağız Saraçlar

HALKA’dan Haberler

Partnerlerimiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası profesyonel temizlik sektörüne yönelik mesleki eğitimler sunarak destek sağlamıştır.

Genç İşi Kooperatif, sosyal kooperatifçilik alanında kapasite güçlendirme ve danışmanlık desteği sunuyor.

Proje ekibinin yönetimi, HALKA kooperatifine ise iş ve stratejik işbirlikleri geliştirme konularında danışmanlık desteği sunuyor.

Destekçilerimiz

HALKA Kooperatifi, ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Bürosu (USPRM) tarafından finanse edilen ve ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü)Türkiye ofisi tarafından uygulanan “Türkiye’de Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar için İnsana Yakışır İşlerin Desteklenmesi Projesi” kapsamında, iş ekipmanları ve makineleri alımı ile desteklenmiştir.

Hayata Destek Derneği tarafından, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK/UNHCR) desteğiyle yürütülmekte olan “Türkiye’de Geçici Koruma Altında Bulunan Suriyeliler ile Uluslararası Koruma Başvuru ve Statü Sahiplerinin Güçlendirilmesi” Projesi kapsamında, proje yararlanıcısı kooperatif ve sosyal girişimlere yönelik çeşitli kapasite geliştirme destekleri sağlanmaktadır. HALKA Kooperatifi de sürdürülebilirlik hedeflerine erişmek için proje kapsamında desteklenmektedir.